Twój-e-pit.pl

Sprawdź i Rozlicz Twój e-PIT już dziś!

rozliczenie-pit

Jak działa Twój e-PIT?

 

Twój e-PIT to usługa, która została uruchomiona przez Ministerstwo Finansów (MF) 15 lutego 2019 roku. Pozwala ona na wyliczenie za podatnika deklaracji rocznej. MF bazuje na danych, które mają obowiązek dostarczyć pracodawcy do końca stycznia. Usługa, na podstawie PIT-11, przygotowuje gotową deklarację, włącznie ze wszystkimi wyliczeniami.

 

Dla kogo jest Twój e-PIT?

Twój e-PIT przeznaczony jest dla podatników, którzy muszą rozliczyć deklarację PIT-37 i/lub PIT-38. Jeżeli posiadamy dochody z innych źródeł albo prowadzimy działalność gospodarczą i rozliczasz się za pomocą deklaracji PIT-38, PIT-36 lub PIT-36L to nie będziesz mógł skorzystać z usługi Twój e-PIT. Sytuacja ma się podobnie, jeżeli wygenerowany został dochód pochodzący z zagranicy.

 

Czy musisz skorzystać z usługi Twój e-PIT?

Odpowiedz jest prosta – NIE! Jako podatnik nie masz obowiązku korzystać z jednej, odgórnie narzuconej metody, jaką jest np. Twój e-PIT. Cały czas możesz rozliczyć się tradycyjnie w Urzędzie Skarbowym (wiąże się to jednak z długim czasem oczekiwania na zwrot należnej nadpłaty) lub skorzystać ze sprawdzonych, darmowych programów do rozliczeń PIT. To ostatnie rozwiązanie, w przeciwieństwie do ministerialnej usługi Twój e-PIT, pozwoli Ci na wybór większej ilości deklaracji oraz łatwe i czytelne wyliczenie należności lub nadpłaty. Jednym z najpopularniejszych programów w Polsce, za pomocą którego rozliczono już ponad 13 milionów deklaracji, jest PIT pro od Podatnik.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *