Twój-e-pit.pl

Sprawdź i Rozlicz Twój e-PIT już dziś!

fakty i mity o twój e pit 2018-2019
rozliczenie-pit

Mity dotyczące usługi Twój e-PIT

W Internecie pojawiło się wiele pogłosek i nieprawdziwych informacji na temat nowego sposobu rozliczeń, przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. W tym artykule chcielibyśmy wyjaśnić najpopularniejsze mity, jakie krążą wokół usługi Twój e-PIT.

 

  1. Twój e-PIT nie umożliwia rozliczania ulgi rehabilitacyjnej.

Usługa pozwala na dodawania ulg. Deklaracje, które są przygotowane przez program wczytują jedynie wszystkie dane, które zostały dostarczone przez pracodawców lub stanowią dane archiwalne. Kreator umożliwia dodanie wszystkich ulg dostępnych dla danego podatnika oraz edycję tych obecnie wprowadzonych

  1. Muszę rozliczyć się za pośrednictwem Twój e-PIT

Podatnik ma możliwość rozliczenia się w dowolnie wybrany przez siebie sposób. Inne metody, które były dotychczasowo dostępne, takie jak: e-deklaracje, rozliczenie w urzędzie skarbowym, rozliczenie za pośrednictwem prywatnych programów, jest cały czas możliwe i respektowane przez Ministerstwo Finansów.

  1. Twój e-PIT zmienia samoczynnie kwoty rozliczenia

Wszystkie dane, które są przetwarzane przez usługę Twój e-PIT, generowane są na podstawie PIT-11 oraz PIT-8C. PITy te wystawiają pracodawcy, domy maklerskie itp. Jeżeli program pokazuje błędne dane to najprawdopodobniej za błąd odpowiada osoba dostarczająca PIT źródłowy. W takim przypadku zaleca się kontakt bezpośredni z podmiotem wystawiającym PIT.

  1. Rozliczenie podatku za pośrednictwem Twój e-PIT powoduje utratę 500+

Wypełnienie deklaracji nie powoduje utraty świadczenia 500+. Dodatek ten jest wliczany do dochodu i jeżeli osoba, która pobiera 500+ na pierwsze dziecko przekroczy odpowiedni próg, wtedy może uzyskać możliwość pobierania świadczenia. Nie jest o jednak zależne od usługi Twój e-PIT a tyczy się generalnie wszystkich form rozliczania deklaracji.

  1. Do usługi Twój e-PIT mogą zalogować się osoby trzecie

Niepowołane osoby nie mogą zalogować się do konta osobistego podatnika. Stosowane jest podwójne zabezpieczenie chroniące dostęp do konta. Jeżeli niepowołana dostanie się do konta popełni przestępstwo i będzie podlegać odpowiedzialności karnej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *