Twój-e-pit.pl

Sprawdź i Rozlicz Twój e-PIT już dziś!

rozliczenie-pit

PIT-2 – kogo obowiązuje deklaracja

PIT-2 jest oświadczeniem składanym przez pracownika w celu obliczenia miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizyczny. Oświadczenie to powinno być składane, aby pracodawca mógł zmniejszyć miesięczne zaliczki na podatek dochodowy. Zmniejszenie wynosi 1/12 kwoty zmniejszającej podatek.

 Pracodawca, który ma obowiązek odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy, po tym jak pracownik złoży deklarację PIT-2. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownik otrzymuję wyższe wygrodzenie miesięczne, za to nie otrzymuje odliczeń podczas rozliczeń rocznych, które uwzględniały kwotę wolną od podatku.

Do kiedy należy złożyć PIT-2? 

 Szczególnie istotne jest, by deklaracja PIT-2 była złożona w odpowiednim momencie. W przypadku podatników, którzy dopiero co zatrudnili się u nowego pracodawcy ważne jest, żeby deklarację przedłożyć przed pierwszą wypłatą. Drugim terminem, którego należy pilnować jest złożenie PIT-2 przed przed pierwszym przelewem w nowym roku podatkowym. Tyczy się to pracowników, którzy są już zatrudnieni w danej firmie i wcześniej nie składali takiej deklaracji. Warto pamiętać, że PIT-2 będzie obowiązywał cały następny rok podatkowy. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *