Twój-e-pit.pl

Sprawdź i Rozlicz Twój e-PIT już dziś!

ulgi i odliczenia twój e pit
rozliczenie-pit

Ulgi w usłudze Twój e-PIT

W usłudze Twój e-PIT, rozliczając PIT-37 i/lub PIT-38 możesz skorzystać z ulg i odliczeń. Podczas akceptacji deklaracji, która została przygotowana wcześniej należy skontrolować wszystkie wyliczenia, a w następnym kroku zaznaczyć odpowiednie ulgi. Warto zwrócić uwagę, czy na pewno usługa Twój e-PIT uwzględniła wszystko poprawnie.

 

Jakie ulgi pozwala uwzględnić Twój e-PIT?

  • Ulga prorodzinna
  • Ulga rehabilitacyjna
  • Ulga IKZE
  • Ulga mieszkaniowa

 

Należy pamiętać, że część ulg musimy wyliczyć samodzielnie i wprowadzić je do kreatora Twój e-PIT. Jeżeli korzystaliśmy z ulgi prorodzinnej w poprzednich latach podatkowych i w dalszym ciągu ona nam przysługuje, warto sprawdzić czy na pewno została wliczona w nasze zeznanie oraz czy uwzględnione zostały wszystkie dzieci.

 

Do kiedy należy wypełnić deklarację?

Pomimo faktu, że Twój e-PIT jest przedstawiana jako usługa, która pozwala rozliczyć podatek za podatnika, to jeżeli chcemy skorzystać z ulg musimy zrobić to sami. Termin na złożenie deklaracji mija 30 kwietnia 2019 roku. Warto pamiętać, że program ma też swoje ograniczenia, dlatego lepszym rozwiązaniem jest złożenie deklaracji wcześniej. Jeżeli nie dopiszemy odpowiednich ulg w usłudze Twój e-PIT do 30 kwietnia, nasza deklaracja zostanie automatycznie złożona i nie będziemy mogli już ich dopisać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *