Twój-e-pit.pl

Sprawdź i Rozlicz Twój e-PIT już dziś!

Uncategorized

Twój e-PIT a inne alternatywy

Obecnie podatnicy mają do wyboru kilka możliwości złożenia rocznej deklaracji podatkowej. Od kilkunastu lat coraz większą popularnością cieszą się deklaracje składane w sposób elektroniczny. W tym roku, 15 lutego, Ministerstwo Finansów uruchomiło własną usługę o nazwie Twój e-PIT. Serwis przygotowuje za podatnika gotową deklarację na podstawie PITów-11 oraz PITów-8C. Usługa gwarantuje również złożenie automatycznie deklaracji, jeżeli podatnik nie zrobi tego samodzielnie do 30 kwietnia.

 

Czy warto nie rozliczać PITów samodzielnie?

Podatnicy ponoszą odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenie deklaracji podatkowej. Warto, dlatego wiedzieć, czy jest ona poprawnie wypełniona. Nawet jeżeli zdecydujemy się skorzystać z ministerialnej usługi Twój e-PIT, zalecane jest zalogowanie się i akceptacja deklaracji. Takie działanie ma dwa bardzo istotne skutki:

  1. Wiemy, jak wygląda nasza deklaracja i czy wszystkie dochody są uwzględnione
  2. Dostaniemy szybciej zwrot należnej nadpłaty – maksymalny okres zwrotu wynosi 45 dni od złożenia PITu, warto, dlatego rozliczyć PIT samodzielnie

 

Jakie są alternatywny dla rządowego programu Twój e-PIT

Podatnicy w dalszym ciągu mogą korzystać z innych metod składania rocznych zeznań podatkowych. Ministerstwo Finansów nie wymusza korzystania z jednego, określonego sposobu. Metodą, która na pewno będzie satysfakcjonować wielu entuzjastów rozliczania się w sposób elektroniczny, jest skorzystanie z jednego z wielu darmowych programów do rozliczania deklaracji. Taka opcja pozwala podatnikowi na:

  • szerszy dostęp do większej ilości formularzy (Twój e-PIT pozwala na rozliczenie tylko PIT-37 i PIT-38)
  • kontrolę wprowadzanych danych
  • szybszy zwrot podatku niż w przypadku tradycyjnych rozliczeń
  • pomoc deweloperów programu

 

Jak skorzystać z Twój e-PIT

Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT należy zalogować się przez profil zaufany bądź zarejestrować się w sposób przedstawiony w usłudze. Ważne jest abyśmy znali kwotę przychodu za zeszły rok podatkowy. Po zalogowaniu się możemy zaakceptować przygotowaną dla nas deklarację bądź wprowadzić do niej poprawki. Po wysłaniu PIT możemy pobrać kopię naszej deklaracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *