Twój-e-pit.pl

Sprawdź i Rozlicz Twój e-PIT już dziś!

rozliczenie-pit

Dlaczego rozliczyć podatek online z Twój e-PIT?

Jak pokazują statystyki liczba Polaków, którzy rozliczają się online rośnie z roku na rok. Szacuje się, że w 2010 roku około miliona podatników złożyło swoją deklarację online. W roku 2018 liczba to wzrosła do ponad 11 milionów złożonych deklaracji. Usługa Twój e-PIT wychodzi naprzeciw rosnącej potrzebie rozliczania podatku w sposób elektroniczny.

Co daje usługa Twój e-PIT

Twój e-PIT pozwala podatnikom, którzy rozliczają deklaracje PIT-37 i/lub PIT-38 na NIEROZLICZANIE ICH SAMODZIELNIE. Usługa, na podstawie danych dostarczonych przez pracodawców, wylicza samodzielnie należny podatek. Czy to znaczy, że podatnik nie musi nic robić? – w teorii tak. Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie deklaracji lub jej nie zaakceptuje w usłudze Twój e-PIT to Ministerstwo finansów i tak dokona rozliczenia za nas. Warto dlatego skontrolować nasze rozliczenie, aby mieć pewność, że wszystkie ulgi zostały uwzględnione.

Jak skorzystać z Twój e-PIT?

Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT należy wejść na stronę internetową przygotowaną przez Ministerstwo Finansów, a następnie zalogować się do swojego konta. Można to zrobić zarówno przez Profil Zaufany lub założyć konto. Następnym krokiem jest sprawdzenie czy wszystkie nasze przychody zostały uwzględnione. W usłudze Twój e-PIT podatnik ma wybór – może zaakceptować przygotowaną deklarację lub wypełnić ją samodzielnie.

Zwrot nadpłaty

Twój e-PIT działa jak tradycyjne rozliczenie online, z którego Polacy korzystają już od wielu lat. Taka forma złożenia deklaracji gwarantuje podatnikowi szybszy zwrot nadpłaty. Według obowiązujących przepisów podatek powinien zostać zwrócony do 45 dni od daty AKCEPTACJI naszej deklaracji. Jeżeli deklaracja nie zostanie zaakceptowana, to zgodnie z założeniem usług Twój e-PIT, deklaracja zostanie złożona automatycznie 30 kwietnia – to znaczy, że zwrot powinniśmy otrzymać do 45 dni, ale po tej dacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *